piątek, 28 czerwca 2013

Zostań wydawcą bloga


Blog jest jednym z najlepszych sposobów na zarabianie przez internet i rozpoczęcia własnego biznesu online. Blog nie wymaga wkładu środków finansowych, a można zbudować na nim imponującą liczbę wiernych czytelników. Gdy wydajesz bloga to możesz dojść do przyzwoitych dochodów, które ciągle przychodzą nawet w dni, kiedy nie aktualizujesz bloga.
 

Jak założyć blog?


Można użyć WordPressa, Bloggera, lub inną darmową platformę, albo ewentualnie założyć własny blog pod własną nazwą domeny. Musisz mieć pełną kontrolę nad swoim blogiem. Dla swojego bloga musisz wybrać dobry temat. Możesz znaleźć taki, który odnosi się do wybranych programów partnerskich albo pisać o tym czym najczęściej się ludzie interesują (ogród, kuchnia, dzieci). Dużo materiałów możesz pozyskać z internetu.

Dla swojego bloga musisz wybrać odpowiedni szablon. Jeśli skorzystasz z Bloggera lub WordPressa to znajdziesz tam szablony, które możesz wykorzystać do twoich potrzeb.
 

Najważniejsze pytanie - co pisać?


Niektórzy piszą blog o swoim życiu, niektórzy piszą o swojej pracy, jedni o swoim hobby, inni o swoich dzieciach i jak to jest być rodzicem. Musisz pisać na ten temat kilka razy w tygodniu.

Zacząć pisać bloga.


Jeśli prześledzisz kilka z blogów, które już są w sieci, możesz zauważyć, że długość postów jest bardzo zróżnicowana. Niektórzy ludzie piszą tylko akapit lub dwa. Można uzyskać lepsze wyniki jeśli się popracuje nad postem trochę dłużej. Około 400 do 500 słów sprawia, że ​​w poście znajdzie się dużo informacji, ale długie posty, które mają tysiące słów często nudzą czytelnika – jeśli temat nie jest wciągający. Ludzie chętniej czytają krótkie teksy niosące konkretne informacje.

Jak już wydasz bloga i zaczniesz na nim umieszczać posty to można zacząć na nim zarabiać. Trzeba wygenerować pieniądze z jak największej liczby osób odwiedzających, istnieje wiele sposobów aby to zrobić. Programy partnerskie są prawdopodobnie najbardziej znaną metodą – można przystąpić do nich za darmo i wyświetlać np. reklamy. Drugim sposobem jest umieszczenie na swoim blogu reklam Googla  AdSens.

Praca w domu przy wykorzystaniu internetu daje dużo możliwości na zarobek. Wiele zależy od intuicji i pomysłowości, a przede wszystkim systematycznej i wytrwałej pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz